ردیاب خودرو با کیفیت چه کاربردهایی دارد؟
`

ردیاب خودرو با کیفیت چه کاربردهایی دارد؟

491
2 سال پیش
0

ردیاب خودرو وسیله ‌ای در اندازه کوچک مانند دزدگیر می ‌باشد که سیم کارت داخل آن قرار می ‌گیرد و به کمک آن صاحب خودرو می ‌تواند از محل دقیق خودرو خود آگاه باشد و آن را ردیابی کند. این دستگاه روی هر گونه وسیله ‌ی نقلیه‌ ای از جمله سبک و سنگین و حتی موتورسیکلت به آسانی قابل نصب است و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یا همان جی پی اس خودرو وسیله‌ ای است در اندازه‌ های مختلف و اغلب کوچک که توسط سیم کارت راه‌ اندازی می ‌شود. این وسیله عموما داخل درب ماشین یا داخل سقف یا در داشبورد ماشین قرار می‌ گیرد. برخی از انواع ردیاب های خودرو معمولا سیم‌کشی آسانی داشته و برخی نیز بدون نیاز به سیم‌ کشی قابل حمل هستند و می ‌توان به آسانی آن‌ ها را در اتومبیل ‌های داخلی و خارجی، سبک یا سنگین نصب نمود. ردیاب خودرو باکیفیت قابلیت این را دارد که با هر بار باز شدن درب ماشین یا ضربه خوردن به ماشین به صاحب خودرو اس ام اس هشدار ارسال نماید. در واقع ردیاب خودرو می‌ تواند کار دزدگیر را نیز انجام دهد زیرا در صورت سرقت خودرو می ‌تواند ردیابی خودرو را انجام دهد یا با ارسال یک دستور یا پیامک از داخل اپلیکیشن خودرو را خاموش نموده و به هیچ وجه امکان روشن شدن مجدد آن برای شخص دیگری به جز صاحب خودرو وجود نداشته باشد.

نحوه‌ی نصب ردیاب خودرو

ردیاب خودرو توسط سیم کارتی (دزدگیر سیم کارتی خودرو) که بر روی آن نصب می ‌شود می ‌تواند موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را در هر لحظه که بخواهید نشان دهد و از طریق پیامک و یا اینترنت به صاحب خودرو ارسال نماید. از طریق اینترنت سیم کارت، صاحب خودرو می ‌تواند از هر نقطه دنیا بدون وجود محدودیت فاصله و در هر لحظه خودرو خود را به صورت آنلاین ردیابی و مشاهده نماید.
همه ردیاب ‌ها به یک شکل بر روی خودرو نصب می ‌شوند. کافی است که از سر مثبت و منفی برق خودرو به ردیاب وصل کنید و برای استفاده از سایر امکانات جانبی کافی است که آن ‌ها را به سوکت ردیاب خودرو نصب کنید. می ‌توانید برای نصب ردیاب خودرو از یک نصاب دزدگیر کمک بخواهید که در کم‌تر از چند دقیقه ردیاب خودرو شما را بر روی اتومبیل ‌تان نصب خواهد کرد.
لازم به ذکر است که تفاوتی در نوع اپراتور سیم کارتی که در دستگاه ردیاب خودرو استفاده می ‌شود وجود ندارد. مصرف ماهانه شارژ سیم کارت نیز کاملا بستگی به تنظیمات ردیاب دارد.

 

کاربردهای ردیاب خودرو

دو تکنولوژی اصلی که در ردیاب وجود دارد جی پی اس (GPS) و جی پی آر اس (GPRS) است. ردیاب خودرو به وسیله جی پی اس، طول و عرض جغرافیایی خودرو را بدست می ‌آورد و به وسیله جی  اس ام(سیم کارت) این مختصات را برای صاحب خودرو ارسال نموده و به این شکل ردیابی خودرو را انجام می‌ دهد. از کاربردهای ردیاب خودرو می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ردیابی لحظه‌ ای خودرو
  • خاموش کردن خودرو از راه دور
  • تعریف کردن سرعت مجاز برای خودرو بر حسب کیلومتر که اگر سرعت خودرو بیش‌تر از سرعت مجاز تعریف شود به صاحب خودرو پیغام هشدار فرستاده می‌ شود.
  • تعریف محدوده مجاز جغرافیایی برای عبور و مرور خودرو که در غیر این صورت هشدار برای صاحب خودرو ارسال می ‌شود.
  • مشاهده مسیر پیموده شده توسط خودرو با زمان و تاریخ دقیق

موارد هشدارهای ردیاب خودرو

بهترین ردیاب خودرو در صورتی که هر یک از موارد زیر اتفاق بیفتد به صاحب خودرو پیام هشدار می ‌فرستد و او را با خبر می ‌کند که غیرفعال یا فعال کردن آن ها به دلخواه صاحب خودرو است.
باز شدن درب خودرو، روشن و خاموش شدن خودرو، حمل خودرو با یدک‌کش، حرکت خودرو، حرکت با سرعت غیر مجاز، ضربه و لرزش خودرو، کم شدن باتری دستگاه، جدا کردن ردیاب از خودرو، دستکاری برق خودرو، خارج شدن و وارد شدن به محدوده خاص تعریف شده توسط صاحب خودرو و غیره.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :
  • ردیاب خودرو با کیفیت چه کاربردهایی دارد؟
نظر خود را بنویسید...